|  
Navštivte Střední Moravu
Navštivte Střední Moravu

Historická centra

Olomouc je po Praze druhá nejrozsáhlejší památková rezervace v ČR. V historickém centru zaujme především největší barokní sousoší ve střední Evropě a památka UNESCO – Sloup Nejsvětější Trojice, radnice s orlojem, Arcibiskupský palác, soubor barokních kašen a řada církevních památek, které dokreslují magickou atmosféru města. Olomouc byla turistickým průvodcem Lonely Planet vyhodnocena jako nejkrásnější město ČR a byla rovněž umístěna na první místo žebříčku padesáti skrytých pokladů Evropy, které stojí za vidění.

Lipník nad Bečvou

Lipník nad Bečvou

Městská památková rezervace Lipník nad Bečvou byla vyhlášena v roce 1989. V Olomouckém kraji jsou pouze dvě: Olomouc (druhá největší v České republice) a Lipník nad Bečvou.

Olomouc

Olomouc

Olomouc, stotisícová hanácká metropole, je správním centrem Olomouckého kraje a odedávna patří k nejvýznamnějším městům českého státu. Díky svojí poloze, starobylé univerzitě, duchovním, kulturním a řemeslným tradicím byla po několik staletí přirozeným centrem Moravy, které lákalo umělce, vzdělance a obchodníky. Olomouc, od roku 2000 zapsána díky Sloupu Nejsvětější Trojice na Seznam UNESCO, je po Praze druhá nejrozsáhlejší památková rezervace v ČR.


Copyright © 2009 – 2017 Olomoucký kraj
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Jeseníkách naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA