|  
Navštivte Střední Moravu
Navštivte Střední Moravu
Zvolte kategoriiAtraktivity

Turistický region Střední Morava se vyznačuje bohatou historií a celou řadou významných architektonických památek. Historická centra měst na Vás zapůsobí osobitou atmosférou a předloží Vám své nejcennější poklady v podobě rozmanité škály atraktivit. Nechejte na sebe zapůsobit ohromující krásu a rozličnost církevních památek, nahlédněte do temných i romantických zákoutí hradů a zámků, připomeňte si významné okamžiky naší historie díky rozsáhlým muzejním sbírkám a konečně také ochutnejte tradiční gastronomické speciality spolu s kvalitním a oceňovaným regionálním pivem.


Arcibiskupský palác

Arcibiskupský palác

Olomouc

Arcibiskupský palác je od svého vzniku a do současnosti sídelní rezidencí olomouckých biskupů a od roku 1777 také arcibiskupů.

Doporučujeme
Arcidiecézní muzeum

Arcidiecézní muzeum

Olomouc

Arcidiecézní muzeum sídlí v budovách kapitulního děkanství a v areálu národní kulturní památky Přemyslovký palác.

Doporučujeme
Bazilika minor Navštívení Panny Marie

Bazilika minor Navštívení Panny Marie

Olomouc

Nejnavštěvovanější poutní místo v Olomouckém kraji. K chrámu Navštívení Panny Marie na Svatém Kopečku po staletí směřovaly kroky tisíců poutníků a i dnes patří k nejznámějším a nejnavštěvovanějším poutním místům v České republice. Vybudovali jej premonstráti v 17. a 18. století na místě kapličky, kterou zničili Švédové.

Doporučujeme
Chrám Panny Marie Sněžné

Chrám Panny Marie Sněžné

Olomouc

Typický kostel jezuitského řádu vznikl na začátku 18. století a vyniká překrásnou a velmi bohatou výzdobou interiérů. Mezi umělce, jejichž díla je zde možné spatřit, patří malíři Karel Josef Harringer a Jan Kryštof Handke.

Doporučujeme

Copyright © 2009 – 2019 Olomoucký kraj
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Jeseníkách naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA