|  

Zoo Olomouc

Nacházíte se: ÚvodDo přírodyZOO Svatý KopečekZoo Olomouc

Adresa a kontakt


Ples města Velká Bystřice
25. – 26.1.2020 (19:00)
Adventní koncert Olomouc 2019
8.12.2019 (19:00)
Arcibiskupský palác (7 km)
Adventní koncert Olomouc 2019
14.12.2019 (19:00)
Kaple Božího Těla - jezuitský konvikt (7 km)
Návrat orla skalního do ČR
29.11.2019 – 15.2.2020 (09:00)
Dům přírody Litovelského Pomoraví – centrum Sluňákov (10 km)
další akce v okolí


Olomouc

Za několik desetiletí své existence dosáhla zoologická zahrada výrazných úspěchů v chovu a rozmnožování exotických živočichů. V návštěvnicky atraktivních a zvířatům přizpůsobených prostorech probíhá chov antilop, žiraf, opic i šelem, unikátem je také obří ptačí voliéra či společný výběh medvědů baribalů a vlků polárních.

Jednou ze specialit olomoucké zoo jsou unikátní noční prohlídky, které se pořádají v období vánočních svátků. V letních měsících zase můžete k prohlídce ZOO využít motorový vláček s reprodukovaným výkladem. Dominantu zoologické zahrady tvoří vyhlídková věž vysoká 32 metrů. Z horní vyhlídkové plošiny lze pozorovat zvířata v zoo, obdivovat baziliku Navštívení Panny Marie či sledovat panorama Olomouce a jeho okolí.

Pro děti je v celém areálu k dispozici množství prolézaček a atrakcí. Lákadlem pro nejmenší je i otevřený výběh s kozami, které mohou nakrmit potravou zakoupenou u vstupu.

Olomoucká zoologická zahrada se pyšní řadou rarit. Například potemnělý pavilon netopýrů - osvětlen pouze hvězdnou oblohou a několika málo bodovými barevnými světly poskytuje zázemí zvířatům s noční aktivitou, především pak velmi vzácným kalonům zlatým. Od návštěvníků je odděluje pouze 120 cm vysoké sklo, ostatní prostor není ničím krytý. Kaloni tak zde mohou volně prolétávat přímo nad hlavami návštěvníků.

Dobrodružství zažijete i ve velkém přírodním výběhu makaků červenolících. Jde o jednu z nejatraktivnějších expozic doplněnou o dřevěnou lávku zavěšenou 7 m nad údolím.Výběhem mohou návštěvníci projít nejdříve přes most a pak volně po stezce přímo mezi zvířaty.

V zoo naleznete také velké mořské akvárium o objemu 42.000 l, kde žijí dva žraloci černoploutví, jeden žralok lagunový a přes sto různých korálových ryb.

Dalším zpestřením olomoucké zoo je velký výběh gepardů s prosklenou vyhlídkou s posezením a velký přírodní výběh rysů, jejichž chov zde má již dlouhou tradici. Přes výběh probíhá lávka pro návštěvníky, jež nabízí netradiční pohled na tato elegantní zvířata. Zoo se rovněž pyšní úspěšným chovem levhartů mandžuských, kteří jsou jedněmi z nejvzácnějších kočkovitých šelem na světě. Výběh levhartů je koncipován do podoby jeskynního útvaru.

Ve výčtu unikátů olomoucké ZOO bychom mohli pokračovat - například obří ptačí voliéra, pavilon žiraf, jihoamerický pavilon nebo pavilon šelem. Zahrada proslula i odchovem mláďat, například antilop adaxů, koz šrouborohých, kozorožců či mláďat žiraf Rothschildových. Podílí se na záchraně řady ohrožených druhů.

Provozní doba

leden-únor, říjen-prosinec: po-ne: 09:00 - 16:00
březen, září: po-ne: 09:00 - 17:00
duben-srpen: po-ne: 09:00 - 18:00

Vstupné

základní 90 Kč | snížené 50 Kč

Slevy

Olomouc region card Zdarma

Lokalita

Zobrazit na mapě

Další cíle v okolíKde jíst a pítKde se ubytovatTrasyAkce
Bazilika minor Navštívení Panny Marie Bazilika minor Navštívení Panny Marie
Sadové náměstí 1 779 00 Olomouc - Svatý Kopeček (méně než 1 km)
SK Véska SK Véska
Dolany-Véska 2 783 16 Dolany-Véska (2 km)
Golf Resort Olomouc Golf Resort Olomouc
Dolany-Véska 89 783 16 Dolany (3 km)
Veteran Arena Veteran Arena
Sladovní 103/3 779 00 Olomouc (5 km)

Mapa umístění

Zoo Olomouc

Turistické lokality

Mapa


Copyright © 2009 – 2019 Olomoucký kraj
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Jeseníkách naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA