Ski areál Hlubočky


Ski areál Hlubočky se nachází přibližně 10 km od města Olomouce, v pohoří Oderských vrchů na rozhraní Nízkého Jeseníku a Hané v nadmořské výšce 300-380 metrů nad mořem. V zimě je tento příměstský areál využíván jako lyžařské středisko, v létě pak slouží pro aktivní trávení času s aktivitami jako terénní jízda v autech Hummer, jízda na bobové dráze, lukostřelba, skákací boty, a další.

Zimní sezóna

Areál disponuje 6 sjezdovými tratěmi o různých délkách a náročnostech (viz mapa střediska), a je tedy vhodný pro všechny kategorie lyžařů. V areálu je k dispozici lyžařská a snowboardová škola, půjčovna lyžařského a snowboardového vybavení, i restaurace s občerstvením. V nejbližším okolí se pak nacházejí dva komfortní hotely.

Letní sezóna

Bobová dráha

Bobová dráha - která je dominantou areálu - nabízí sjezd o délce více než 1 km, 17 zatáčkami, 2 karusely (otočka o 360°), jízdu na mostě i skrze tunel. Rychlost a styl jízdy si regulují jezdci sami skrze ruční brzdu a svým náklonem v zatáčkách, a jízda může dosahovat okamžité rychlosti až 60 km/hod. Právě to dělá z jízdy nevšední, mimořádně atraktivní, a adrenalinový zážitek. Boby jsou jednomístné, pro dospělé s dětmi do výšky 130 cm jsou k dispozici i boby dvoumístné.

Areál lze využívat i pro pořádání firemních akcí nebo školních výletů vytvořených na míru. Více informací o areálu a dostupných aktivitách je k dispozici na oficiálních stránkách.

Přístup do příměstského střediska je: 1) vozidlem po rychlostní komunikaci R35 exit Přáslavice a dále směr Velká Bystřice, Mariánské Údolí; 2) vlakem z Olomouce trať č. 310, výstup stanice "Hlubočky - Zastávka"; 3) autobusem 890805 35 z hlavního nádraží, směr Hlubočky.

Jízda Hammerem

Nevšední zážitek jízdy hammerem ve Ski areálu Hlubočky. Jízdu v hammeru pro milovníky motosportu je opravdu jedinečným zážitkem, stačí usednout za volant nebo se nechat jen svézt a zkrotit tohoto obra na terénním polygonu ve Ski areálu Hlubočky. Hummer je mezi terénními vozy pojem sám o sobě. Tuto značku reprezentují netradiční vozy, které ve městě budí zaslouženou pozornost, ale teprve v terénu ukážou všechny své přednosti. Až při jízdě ve zrádném prostředí poznáš, proč je Hummer opravdovou legendou. Podobný pocit nefalšované síly a moci budete jinde hledat jen stěží. Neváhejte proto a vyzkoušejte si, jaké to je být pánem situace.  

Ostatní aktivity

zimní sporty, kongresy, firemní akce

Sjezdovka Hlubočky

Provoz:
Provoz Pá-Ne
Teplota:
0.5 °C
Sníh:
60 - 70 cm (technický)
17. 01. 2021 / 11:12
Sjezdovky jso vysněženy a čekáme, jestli naše vláda chytrých a...
28. 02. 2020 / 08:01
Sezóna ukončena pro nepříznivé sněhové podmínky a ani drobné...
27. 02. 2020 / 06:48
Areál ukončil pravidelný provoz. O případném dalším provozu se...

Adresa a kontakt


Školní 126
783 65 Hlubočky