Muzeum Litovel


Muzeum je umístěno v původní budově střelnice z 19.století. Původní účel budovy dodnes připomíná domovní znak v průčelí. 

Témata výstav jsou zaměřena a vztažena k historii Litovle a blízkého regionu. Ve větším výstavním sále je instalována stálá expozice s názvem "Litovelská řemesla 1. poloviny 20. století", která je neustále doplňována a obměňována o nové zajímavosti.

Expozice s názvem "Od mechanického hracího strojku k modernímu gramofonu" představuje dobu před vznikem gramofonu. Uvidíte zde hrací strojky, hrací skřínky, flašinety a další přístroje z přelomu 19. a 20. století. V expozici spatříte postupující technický vývoj a zvyšující se náročnost provedení produktů značky Tesla, která se přes 40 let zabývala výrobou gramofonů v Litovli. V současné době pokračuje tato tradice díky firmě SEV, která vyrábí nejmodernější gramofony.

Další expozice je věnována osobnosti Gustava Frištenského, který se vypracoval na jednoho z nejslavnějších českých zápasníků. Najdete zde zajímavosti z jeho sportovního života i soukromí, např. ocenění a trofeje, činky, plakáty nebo interaktivní stroje, které si můžete sami vyzkoušet a změřit svou sílu.

Pro badatele je pro prezenční studium k dispozici rozsáhlá muzejní knihovna s literaturou zaměřenou na Litovel a okolí.

Provozní doba

říjen-prosinec středa-neděle (včetně svátků) 09:00 - 16:00
leden-duben pondělí-pátek (včetně svátků) 09:00 - 16:00
květen-září středa-neděle (včetně svátků) 09:00 - 17:00

Vstupné

Plné 20 Kč | Snížené 10 Kč

Slevy

Olomouc region card Zdarma

Adresa a kontakt


Smyčkova 795
784 01 Litovel