|  

Lázně Skalka

Nacházíte se: ÚvodLázeňství a wellnessLázněLázně Skalka

Adresa a kontakt


Hanácké zastavení
11.9. – 30.12.2019
Městská galerie Prostějov (8 km)
Prostějovská zima 2019
8.11.2019 – 5.1.2020
nám. T.G.Masaryka, Prostějov (8 km)
Malířská tvorba Stanislava Sedláčka
19.11. – 20.12.2019
Státní okresní archív Prostějov (8 km)
IX.Memoriál Luďka Mařáka
5.12.2019 – 5.1.2020
Městská galerie Prostějov (8 km)
další akce v okolí


Prostějovsko

Lázeňské místo na úpatí Drahanské vrchoviny. Lázně Skalka leží 12 kilometrů od Prostějova. Skalka se nachází v mírně zvlněném terénu posledních výběžků Drahanské vrchoviny. Samotná obec je pak skryta v dolíku mezi okolními kopci, což má vliv také na složení místních minerálních vod.

Historie

Lázně Skalka byly založeny již v roce 1928, a mají tedy za sebou téměř stoletou tradici. V místě, kde kdysi býval rybník Bařisko, napájený dvěma prameny minerální vody, byly v roce 1928 postaveny Vilémem Sonevendem z Prostějova sirnato-alkalické lázně. V roce 1938 prováděl doc. Dr. Schnabal průzkum pramenů a při páté sondě objevil artézský pramen minerální vody o teplotě 23 °C, který tryskal do výše tří metrů.

Léčebné procedury

Všechny lázeňské procedury jsou založeny na využívání minerálních vod, které napomáhají při léčbě pohybového ústrojí, chorob revmatického charakteru, zejména onemocnění na degenerativním základě - artrózy. Úspěchy byly zaznamenány i při ovlivňování některých forem zánětlivě probíhající artritidy, jakož i při limboischialgickém a vertebrogenním syndromu (bolesti v zádech). Blahodárný účinek mají procedury i na kožní choroby, lze říci, že zdejší vody působí především protizánětlivě.

Z nabízených služeb si můžete vybrat mezi klasickými a perličkovými koupelemi, které můžete kombinovat s masáží, a to jak ruční, tak podvodní nebo bodovou vířivou.

Indikace

Složení zdejších pramenů je zcela unikátní. Minerální vody ve Skalce jsou obohaceny zejména o sodík, draslík, lithium, vápník, hořčík, mangan, železo a amoniak, který dodává pramenům charakteristickou vůni. Voda z minerálních pramenů se používá jak k pitným kúrám, tak ke koupelím.

Nabídka dalších služeb

Pro relaxaci a potěšení můžete navštívit saunu, solárium, kosmetiku nebo využít lázeňský park a lesopark s přírodními jezírky k procházkám a odpočinku. Pro sportovně založené klienty je k dispozici tenisový kurt, hřiště na minigolf a pétanque a travnaté fotbalové hřiště. Přes Lázně Skalka vede i cyklistická trasa č. 5013 z Prostějova do přírodního parku Chřiby.

Provozní doba

leden-prosinec: po-ne: 07:00 - 19:30

Ostatní aktivity

  • cykloturistika
  • kongresy, firemní akce
  • lázeňská turistika
  • ozdravné pobyty

Lokalita

Zobrazit na mapě

Další cíle v okolíKde jíst a pítKde se ubytovatTrasyAkce
Zámek Tovačov Zámek Tovačov
Cimburkova 2 751 01 Tovačov (9 km)
Jezírka ve Skalce Jezírka ve Skalce
(méně než 1 km)
Pamětní síň v obci Vřesovice Pamětní síň v obci Vřesovice
798 09 Vřesovice (2 km)

Mapa umístění

Lázně Skalka

Turistické lokality

Mapa


Copyright © 2009 – 2019 Olomoucký kraj
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Jeseníkách naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA