|  

Vernisáž - Umění pravdivosti, soucitu a snášenlivosti

Nacházíte se: ÚvodAkceVernisáž - Umění pravdivosti, soucitu a snášenlivosti

Vlastivědné muzeum v Olomouci, 6.3.2019 od 16:00

Výstava zobrazuje na jedné straně krásu a hloubku osobní kultivace člověka, žijícího podle principu pravdivosti, soucitu snášenlivosti a na straně druhé krutost násilného pronásledování lidí věnujících se kultivační praxi Falun Gong čínským komunistickým režimem. Ukazuje lidi, kteří se i přes hrubé potlačování jejich osobních svobod a mučení, nevzdali své víry v pravdivost, soucit a snášenlivost.

Iniciátorem výtvarných děl představovaných na výstavě je čínský profesor výtvarného umění a uznávaný sochař Kunlun Zhang, který byl právě za praktikování Falun Gongu odsouzen čínským komunistickým režimem k nuceným pracím v převýchovném pracovním táboře. Tomuto umělci se díky mezinárodní pomoci v roce 2001 podařilo z převýchovného pracovního tábora dostat a v roce 2003 založil seskupení profesionálních umělců s podobným osudem, nazývající se Falun Dafa Artists Center.

Výstava za dobu své existence hostovala v prestižních uměleckých galeriích, kulturních centrech, knihovnách a školách ve více než 200 městech ve 40 zemích světa. Minulý rok byla k vidění např. i v poslanecké sněmovně České republiky. Úvodní slovo na versniáži výstavy v Olomouci pronese pan David Czyž z Lidských práv bez hranic a krásu obrazů doprovodí kytarový kvartet ze ZUŠ Iši Krejčího v Olomouci. Vernisáž se koná 6. 3. v 16 hod, výstava samotná poté potrvá až do 5. 5. 2019.

Fotogalerie

Falun Gong výstava

Facebook

Vaše komentáře

Turistické lokality

Mapa


Copyright © 2009 – 2019 Olomoucký kraj
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Jeseníkách naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA