|  

Svatomartinská slavnost a prohlídky na hradu Šternberk

Nacházíte se: ÚvodAkceSvatomartinská slavnost a prohlídky na hradu Šternberk

Šternberk, Státní hrad Šternberk, 10. – 11.11.2019

Na neděli 10. listopadu 2019 si hrad Šternberk připravuje Svatomartinské prohlídky, které začínají od 10:00 hod., poslední bude v 15:00. Návštěvníci se mohou těšit na průvodce oblečené v historických kostýmech, jejichž výklad bude mimo historie hradu zaměřen na svátek sv. Martina. V Liechtensteinské kuchyni bude možné zakoupit hradní speciality a martinská vína.

Tradiční Svatomartinská slavnost poté proběhne v pondělí 11. listopadu. Hlavním organizátorem slavností je Gymnázium Šternberk, které zve všechny zájemce na lampionový průvod, který vyjde v 16:30 z Hlavního náměstí - nezapomeňte si vzít lucerničky a lampiony, od 17 hodin potom začne v hradní zámecké zahradě hlavní program: vystoupí děti a studenti základních škol, domu dětí a mládeže i gymnázia. Akci doplní Martinský starodávný jarmark, chybět nebudou ani martinské speciality a od 18 hodin bude na horní zámecké louce připravena také jízda na koni. Dospělí návštěvníci pak určitě ocení posezení u cimbálovky s martinským vínem v Hodovním sále hradu.

Adresa a kontakt

Fotogalerie

Svatomartinské prohlídky hradu Šternberk

Facebook

Vaše komentáře

Turistické lokality

Mapa


Copyright © 2009 – 2020 Olomoucký kraj
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Jeseníkách naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA