|  

Rekonstrukce podoby pravěkých lidí moderními metodami

Nacházíte se: ÚvodAkceRekonstrukce podoby pravěkých lidí moderními metodami

Korvínský dům, Přerov, 22.1.2019 od 17:00

Přednáška doprovázející výstavu příběhy z pravěku. Přednášející je Mgr. Eva Vaníčková, antropoložka a kurátorka sbírkových fondů Moravského zemského muzea v Brně - Centra kulturní antropologie (pavilon Anthropos).

K atraktivnímu tématu, týkajícího se vzhledu prehistorických obyvatel Evropy a možností moderní antropologické rekonstrukce jejich podoby, se vysloví specialistka z Moravského zemského muzea v Brně, antropoložka Eva Vaníčková. Jedním z výsledků její činnosti v Laboratoři antropologické rekonstrukce (ve spolupráci se sochařem Ondřejem Bílkem) je v současnosti asi nejdokonalejší rekonstrukční figurína neandertálce, kterou mají návštěvníci přerovského muzea možnost obdivovat na výstavě Příběhy z pravěku. Přednáška spolu s obrazovou prezentací se bude týkat moderních metod antropologické rekonstrukce podoby nejen zmíněného neandertálce, ale také muže z keltského oppida Závist a dalších konkrétních pravěkých lidí, jejichž kosterní pozůstatky archeologové nacházejí.

Adresa a kontakt

Facebook

Vaše komentáře

Turistické lokality

Mapa


Copyright © 2009 – 2019 Olomoucký kraj
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Jeseníkách naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA