|  

Pozvánka na výstavu Krosienky

Nacházíte se: ÚvodAkcePozvánka na výstavu Krosienky

Státní hrad Šternberk, 19.6. – 30.9.2018

KROSIENKY - pod tímto názvem se skrývá prastará textilní technika, známá také jako pletení na rámu, jejíž původ sahá až do doby bronzové.

Pouhým proplétáním nití pomocí prstů lze touto technikou zhotovit vše od šperků přes oděvy až po houpací sítě.

Užití této podivuhodné a dnes téměř zapomenuté techniky v současné moderní tvorbě představuje výstava KROSIENKY - MÓDA Z RÁMU.

Své práce - oděvy a doplňky vystaví autorky Sylva Antony Čekalová, Hana Hurtíková a Hana Píchová. Krosienkované oděvy jsou doprovázené smaltovanými šperky Josefa Noska.

Výstavu můžete navštívit na státním hradu Šternberk od 19.6 do 30.9. 2018. V prostorách hradu se budou v průběhu léta a září konat také doprovodné akce, jako komentované prohlídky, kurz pletení na rámu nebo program pro školy, na kterých se budete moci s technikou blíže seznámit i si ji vyzkoušet.

Více o výstavě i připravovaných akcích se dozvíte na internetových stránkách hradu Šternberk: www.hrad-sternberk.cz a dále na internetových stránkách autorek www.krosienky-sprang.cz a www.tkani.cz.

Fotogalerie

Pozvánka na výstavu Krosienky

Facebook

Vaše komentáře

Turistické lokality

Mapa


Copyright © 2009 – 2019 Olomoucký kraj
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Jeseníkách naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA