|  

Koncert lesních rohů v Mladečských jeskyních

Nacházíte se: ÚvodAkceKoncert lesních rohů v Mladečských jeskyních

15.4.2019 od 18:00

V pondělí 15. dubna proběhne v krásných prostorách Mladečských jeskyní koncert lesních rohů. Hrát budou Hana Sapáková, Kanako Mori a Ondřej Vrabec.

Hana Sapáková rodačka z Brna, vystudovala Biskupské gymnázium a Konzervatoř Brno. Ve studiích pokračuje na Anton Bruckner Privatuniversität v Linci. Je absolventkou dvouleté Orchestrální Akademie České filharmonie, Orchestrální Akademie PKF - Prague Philharmonia a stálou stipendistkou Akademie komorní hudby. Na svém kontě má řadu úspěchů, je laureátkou národních i mezinárodních soutěží (Soutěž konzervatoří v Pardubicích, Mezinárodní interpretační soutěž dechových nástrojů v Brně, Mezinárodní soutěž Pro Bohemia Ostrava, …) a na Mezinárodní hudební soutěži Pražské jaro 2018 se stala nejúspěšnější českou účastnicí v oboru lesní roh. Představila se také jako sólistka s Filharmonií Brno, Mladými brněnskými symfoniky a Helfertovým komorním sdružení.

Kanako Mori je absolventskou prestižní Doshisha Women's College of Liberal Arts v japonském Kjótu. Během studií dosáhla několika významných úspěchů, byla např. sólohornistkou Asian Youth Orchestra, při turné tohoto tělesa po asijských metropolích vystoupila jako sólistka v koncertu Richarda Strausse s univerzitním orchestrem, taktéž získala třetí cenu ve 22. ročníku Japan Music Competition. V současné době působí v České filharmonii jako členka hornové skupiny v rámci akademického studijního programu České filharmonie.

Ondřej Vrabec je dirigent a hornista, který patří přes svůj věk mezi nejostřílenější české umělce. Jakkoli dnes dirigování představuje majoritní podíl jeho umělecké činnosti, staví na základech mimořádných profesionálních zkušeností získaných díky bohaté kariéře sólového, komorního a orchestrálního hráče. V pouhých 17 letech poprvé usedl na první židli skupiny lesních rohů České filharmonie a pozici sólohornisty zastává v tomto tělese dosud. Je absolventem Pražské konzervatoře Akademie múzických umění v Praze. Studium si doplnil četnými mistrovskými kurzy, nejcennějším impulsem pro formování uměleckého přístupu mu byla hráčská spolupráce s elitou světové dechové školy (S. Azzolini, M. Bourgue), v oblasti dirigování pak umělecká podpora významných světových dirigentských osobností (Sir John Eliot Gardiner, Benjamin Zander, Jiří Bělohlávek aj.). Je držitelem mnoha ocenění. Přímou i nepřímou cestou podnítil vznik četných soudobých kompozic pro nejrůznější instrumentální obsazení v kombinaci s lesním rohem. Jako dirigent vystupuje s většinou českých profesionálních orchestrů, včetně České filharmonie, kde zastával funkci asistenta šéfdirigenta, stanul také na stupínku některých zahraničních těles. Na svém kontě má také spoustu nahrávek a vydaných CD.

Adresa a kontakt

Fotogalerie

Koncert - Lesní rohy (katerina.gelova)

Facebook

Vaše komentáře

Turistické lokality

Mapa


Copyright © 2009 – 2019 Olomoucký kraj
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Jeseníkách naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA