|  

Flora Olomouc - letní etapa

Nacházíte se: ÚvodAkceFlora Olomouc - letní etapa

Výstaviště Flora Olomouc, 15. – 18.8.2019 od 09:00 do 18:00

Mezinárodní květinová výstava a zahradnický veletrh Flora Olomouc se uskuteční od 15. do 18. srpna 2019.

Hlavní expozice nese název Česká krajina a je připravena ve spolupráci se spolkem pěstitelů a zpracovatelů léčivých, aromatických a kořeninových rostlin PELERO CZ, z.s., se Svazem školkařů České republiky a Českým zahrádkářským svazem. Ryze české téma letní Flory klade důraz na kvalitu a bohatství české přírody. Provede návštěvníky ovocným sadem, chmelnicí, vinicemi i poli v období žní.

Podtitulem letošní výstavy je "Léčivá síla semen". Návštěvníci se zde dozví, které rostliny se u nás pěstují pro plody a semena a jak se dále využívají a zpracovávají. Součástí doprovodného programu bude mimo jiné řada zajímavých přednášek o léčivých rostlinách, jedlých květech, opylovačích, chorobách a škůdcích, předváděcí akce floristů, poradna a bohatý kulturní program v celých Smetanových sadech.

Ve Výzkumnou laboratoř rostlin se pak promění pavilon H. Opět zde budou k vidění a slyšení ukázky laboratorních technik, nové trendy, výzkumy a inovace ze světa rostlin. Ve filmovém sále bude probíhat projekce populárně - naučných časosběrných filmů o rostlinách a odborné přednášky. Pro návštěvníky je připravena i výstava fotografií Neviditelné houby od Hany Martínkové.

K vidění budou i historické zemědělské stroje a ukázky zpracování zemědělských plodin. Ukázky uměleckých řemesel, módní přehlídky i doprovodné workshopy budou připraveny v expozici Rozkvetlá řemesla v Oranžerii. V pavilonu E se návštěvníci mohou těšit na degustaci vín a výstavu uměleckých prací Unie výtvarných umělců Olomoucka.

Na netradiční podívanou láká večerní komentovaná prohlídka hlavní expozice "Česká krajina". Ta se uskuteční v pátek 16. srpna od 20 hodin v pavilonu A, s průvodním slovem autorky Pavlíny Švecové.

Podrobný rozpis doprovodného programu zde.

Sbírkové skleníky

Otevřeny pro návštěvníky budou také exotické sbírkové skleníky, rozária a botanické zahrady Výstaviště Flora Olomouc a botanické zahrady Univerzity Palackého v Olomouci.

Letní zahradnické trhy

Výstavu doplní vyhledávané letní zahradnické trhy s pestrou nabídkou květin, rostlinného materiálu, zahradnických pomůcek a hobby potřeb.

Cesta vlakem

Na výstavu je možné dorazit se zvýhodněnou jízdenkou VLAK+ Flora. Sleva činí 50 % na zpáteční jízdné z kteréhokoliv místa v ČR. Aby byla jízdenka se slevou VLAK+ uznána i pro zpáteční cestu, je nutné si ji nechat označit razítkem ve stánku Českých drah, který bude umístěn ve foyer pavilonu A. Jízdenku se slevou VLAK+ lze přitom zakoupit do všech stanic začínajících jménem města Olomouc - tedy i na zastávky Smetanovy sady nebo Nová Ulice, které leží na dohled od výstaviště.

Adresa a kontakt

Fotogalerie

Flora Olomouc01 Flora Olomouc02 Flora Olomouc03

Facebook

Vaše komentáře

Turistické lokality

Mapa


Copyright © 2009 – 2019 Olomoucký kraj
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Jeseníkách naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA